Çatı Faresi İlaçlama

Çatı faresi, binaların çatı katlarında ve tavan aralarında yaşayan bir fare türüdür. Çatı faresi, ahşap malzemelerin içine yerleşerek yuva yaparlar. Çatı fareleri, uzun kuyruklu, büyük kulaklı ve sivri burunlu bir faredir. Renkleri genellikle siyah ve kahverengidir. Boyları 20-30 cm arası değişmektedir. Çatı farelerinin tırnak yapıları oldukça güçlüdür. Çatı fareleri, bu özellikleri sayesinde rahatlıkla her yere tırmanabilmektedir.
Çatı fareleri, evlere, binaların çatı katlarından girerek, besin ararlar.

Mutfak dolaplarında bulunan besinleri kemirerek dışkı ve salyalarını bırakan çatı fareleri, evlerde besin bulamadıklarında, insanlara saldırabilmektedirler. Çatı fareleri, şap, kuduz gibi hastalıkların taşıyıcısı olan kemirgen canlılardır. Fare türleri arasında oldukça tehlikeli olan çatı fareleri, insan sağlığı için oldukça tehlikeli bir canlıdır.Çatı farelerine genellikle ağaçlık, kırsal alanlarda rastlanmaktadır. Çatı fareleri, fare türleri arasında en tehlikeli olanlardandır. Çatı fareleri hem etçil, hem otçul olarak beslenebilmektedir.

Çatı faresi, oldukça hızlı üreyen bir canlıdır. Çatı faresi ilaçlama, bireysel yöntemler ile yapıldığında etkili sonuç vermemektedir. İlaçlama firmalarında çatı ilaçlama hizmeti almanız, çatı farelerden daha kısa sürede kurtulmanızı sağlar. Çatı faresi ilaçlama için çeşitli yöntemler vardır. Genellikle sıvı ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. Diğer fareleri öldürmek için kullanılan ilaçlar çatı faresinde etkili olmaz. Çünkü çatı faresi bünye olarak çok güçlüdür. Bu sebeple çatı faresi ilaçlama yapılırken, doğru ilaçlama yöntemi ve çatı faresine özel ilaçlar kullanılmalıdır.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir