Ev İlaçlama

Ev ilaçlama

 

Ev ilaçlama, insanların yaşam alanlarında bulunan haşere ve kemirgenlerin yok edilmesi için yapılması gereken mücadele yöntemidir. İnsanlar vakitlerinin büyük bir bölümünü evlerinde geçirmektedirler. Dolayısıyla, ev ortamının temiz, hijyenik ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarında doğada bulunan böcek ve haşereler, sıcak ortamlara sığınmak için evlere girmektedirler.

İnsan sağlığına oldukça zararlı olan böcek ve haşereler, bulundukları ortama hastalık ve virüs yaymaktadırlar. Böcek ve haşerelerin binlerce türü bulunmaktadır. Bu türlerin içinde zehirli olan haşereler de mevcuttur. Böcekler beslenme şekilleri ve yaşadıkları yerlere göre farklılık göstermektedirler. Bazı haşere, insanlara zarar verebildikleri gibi, eşyalara, evcil hayvanlara ve bitkilere de zarar vermektedirler. Hamam böceği, tahtakurusu, pire, fare gibi canlılar evlerde sıklıkla görülen canlılardır. Bu haşerelerden kalıcı olarak kurtulmak için ev ilaçlama yaptırılması gerekir.

Ev ilaçlama işlemi oldukça önemlidir. Ev ilaçlama yaptırılmadan önce, haşere türünün tespit edilmesi gerekir. Haşereler ile mücadele etmek, etkili sonuçlar vermez. Her haşerenin bağışıklık sistemi farklı olduğu için, her haşere türü için farklı ilaç kullanılmalıdır. Piyasada satılan ilaçlar, haşere ile mücadelede kalıcı çözümler sağlamaz. Dolayısıyla haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilmeniz için ilaçlama firmalarına ev ilaçlama yaptırmalısınız. Ev ilaçlama yapacak kişi, yapacağı ilaçlamanın yöntemleri ve etkileri hakkında ev sahibini bilgilendirmelidir. Ev ilaçlama yapan profesyonel ilaçlama personelleri, evde yaşayan bireylerin sağlığını ön planda tutarak çok dikkatli bir şekilde, doğru yöntemler kullanmalıdır.

Ev ilaçlama hizmeti alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı’ndan ilaçlama onayının olması gerekir. Bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Ülkemizde birçok sahte ilaçlama firması bulunmaktadır. Etkisiz ilaçları kullanan sahte ilaçlama firmaları aracılığıyla ev ilaçlama yaptırmanız, evde yaşayan bireylerin sağlığını tehlikeye sokabilmektedir. Sahte ilaçlama firmalarına kesinlikle itibar edilmemelidir.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir