Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele

Fare, özellikle kış aylarında, evlere girerek insanların yaşam alanlarına ortak olan, insanlarda tiksinti ve korku uyandıran tehlikeli bir kemirgen türüdür. Fareler, evlerde açıkta bırakılan yiyeceklere dışkı ve salyalarını bırakırlar ve bu yolla insanlara hastalık bulaştırırlar. Fareler, tüm besin maddelerini tüketebilmektedir. Evlerde bulunan eşyaları da kemirerek kullanılamaz hale getiren fareler, genellikle geceleri aktif canlılardır. Fareleri, hızlı üreyen canlılardır. Bulundukları ortamda yuva kabul ettikleri lağıma yavrulama yaparak çoğalırlar. Fare ile mücadele bireysel yöntemler ile etkili bir sonuç vermez. Fare kapanı ya da fare zehirleriyle kalıcı çözümler sağlanamaz.

Fare ile mücadele, farenin türüne göre değişiklik gösterir. Fareler çok çeşitlidir. Fare ile mücadelede en önemli nokta farenin türünün tespit edilmesi ve ona uygun ilaçlama yapılmasıdır. Fare türüne özel ilaçlar kullanılmalıdır. Fare ile mücadele için, profesyonel ilaçlama firmalarından fare ilaçlama hizmeti almanız gerekir. Uzman ilaçlama personeli tarafından fare ilaçlama yapılırsa yaşam alanlarınızda sizi rahatsız eden farelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Fare ile mücadele ederken, ilaçlama hizmeti alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlama hizmeti verdiğinden emin olmalısınız. Ülkemizde birçok amatör ilaçlama firması bulunmaktadır ve bu firmalara ilaçlama yaptırılmamalıdır. Garantili hizmet veren ilaçlama firmaları sayesinde fare ile mücadele süreciniz kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

Fare ile mücadele etmekte ilaçlama şirketimiz iki farklı yöntem uygulamaktadır. İlk olarak sıvı ilaçlama ile ortamda bulunan fareyi gazlama yöntemiyle orada bertaraf etmek ardından alana bırakılan özel fare ilacı ile farenin yemesi beklenir. İlacı yiyen fare su ihtiyacı hissetmekte olup bu ihtiyacını yaşam alanı olan lağım da karşılayarak kan zehirlenmesi yoluyla ölecektir.

Farenin ölümü %90 oranında dış alanda gerçekleşeceğinden içerideki ölü fareyi atmak gibi bir zahmetiniz olmayacaktır.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir