Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurdu, sert kabuklu, iki kanatlı bir haşeredir. Tahta kurdu, eklem bacaklılar grubunda incelenen bir canlıdır. Tahtakurdu, otçul beslenen bir canlıdır. Ağız yapıları gelişmiş ve güçlüdür. Tahtakurdu, otçul beslenen bir canlıdır.
Tahta kurdu, mobilya, tahta, ahşap olan her maddeyi kemirerek kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Tahta kurdunun baş kısmı keratin denen bir maddeden oluşmaktadır. Tahtakurdunun 6 ayağı bulunmaktadır. Tahta kurdunun baş kısmında bir çift anten bulunur. Bun antenler aracılığıyla yönlerini bulurlar. Tahta kurdu, ağaç kemiren, ahşap kurdu, ağaç böceği gibi isimlerle de bilinmektedir. Tahta kurtları ağaç ve ahşapları delerek yuva yaparlar.

Tahta kurdu insanları ısırmaz. Fakat evlerde bulunan ahşap ürünlere zarar verirler. Mobilya, kapı, ahşap taban gibi ahşap tüm cisimleri kemirerek, iç kısımlarına yerleşen tahta kurtları ile mücadele etmek oldukça zordur. Bireysel yöntemler ile yapılan ilaçlama etkili olmaz. Tahta kurdu, çok hızlı üreyen bir canlıdır. Tahta kurdu ilaçlaması yapılırken, ilacın yüzeyin tüm derinliklerine ulaşması gerekir. Tahta kurtları, kemirdikleri tahtaların iç noktalarına kadar ulaşır, o bölgelerde yuva yaparlar. Bu sebep ile amatör olarak yaptığınız tahta kurdu ilaçlama etkili bir sonuç vermeyecektir.

Tahta kurdu, genellikle sıcak ortamlarda yaşamaktadır. Ev eşyalarınıza zarar veren tahta kurtlarından kısa sürede ve kalıcı olarak kurtulmanız için, profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından randevu almanız gerekir. Tahta kurdu ilaçlama, tecrübeli ve eğitimli ilaçlama personelleri tarafından doğru yöntemlerle yapılmalıdır. Tahta kurdu ilaçlama, genellikle buharlama yöntemiyle yapılır.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir