Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş böcekleri, genellikle sıcak iklim koşullarında yaşayan bir haşere türüdür. Baş kısımları kalın olan gümüş böceklerinin bir çift antenleri bulunmaktadır. Gümüş böcekleri, bu antenleri sayesinde yiyecek bulurlar ve kendi aralarında iletişimlerini sağlarlar.

Gümüş böceklerinin boyları, beslenme türlerine ve yaşadıkları bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Renkleri gümüş rengine benzediği için gümüş böceği olarak adlandırılmışlardır. Parlak yapıdadırlar.

Gümüş böcekleri yumurtlayarak çoğalmaktadırlar. Gümüş böceği genellikle evlerin nemli bölgelerinde yaşamaktadırlar. Mutfak, banyo, lavabo, su borularında gümüş böceği görmek mümkündür. Gümüş böcekleri, evlerde bulunan yemek artıklarını, kağıt ve kumaşları tüketebilmektedirler. Gümüş böcekleri nemli ve sıcak yerlerde yaşamaktadır. Ortalama yaşam süreleri 1 yıldır. Yılda 2-3 defa yumurtlamaktadırlar. Kumaş, kağıt, naylon gibi cisimler ile beslenebilmektedirler. Tahıl, un, nişasta gibi besin maddelerini de tüketmektedirler.

Vücutları üçgen ve katmanlı yapıda olan gümüş böcekleri, gümüşçül olarak da bilinmektedirler.

Gümüş böcekleri insanları ısırmazlar. Kağıt ile beslenen gümüş böcekleri, evlerde bulunan kitap, gazete, dergi gibi nesneler ile beslenirler. Gümüş böcekleri yumurta ile çoğalmaktadır. Hızlı üreyen haşerelerdendir. Gümüş böcekleri kıyafetleri de kemirerek zarar vermektedir. Ayrıca gümüş böcekleri tahıllar ile de beslenebilmektedir. Bu yolla insanlara hastalık bulaştırabilmektedirler. Gümüş böcekleri, kağıt fabrikaları ve dokuma fabrikalarında ürünlere zarar verdiği için istenmeyen bir canlıdır. Gümüş böcekleri bulundukları ortama kolay şekilde yayılan, küçük yapılı canlılar oldukları için, bireysel yöntemlerle gümüş böceklerinden kurtulmak kolay değildir.

Gümüş böcekleri, evlerde kuytu köşelerde, duvar yarıklarında bulundukları için, kalıcı olarak yok edilmesi zordur. Gümüş böceklerinden kurtulmak için, ilaçlama firmalarından gümüş böceği ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. İlaçlama yapılırken kullanılacak ilacın gümüş böceğine özel olarak hazırlanması gerekir. İlaçlama işlemi profesyonel bir ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. Gümüş böceği ilaçlama , alanında uzman ilaçlama personelleri tarafından doğru ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılmalıdır.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir