Örümcek, yeryüzünde her bölgede yaşayan bir canlıdır. Eklem bacaklılar grubunda incelenen örümcekler, yaşam alanlarına göre çeşitlilik göstermektedirler. Örümceğin binlerce türü bulunmaktadır. Örümceklerin boyutları yaşam alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Örümceklerin vücudu, göğüs, baş ve gövde olmak üzere üç kısımdan oluşmaktadır. Diğer canlılardan farklı olarak örümceklerde 4 adet göz bulunmaktadır. Görme duyuları oldukça gelişmiştir.

Örümcekler göğüs bölümlerinde bulunan dört çift yürüme bacağı aracılığıyla ağlarının üzerinde rahatlıkla hareket etmektedirler. Örümcekler, baş bölgelerinde bulunan antenler aracılığıyla iletişimlerini sağlamakta ve yönlerini bulmaktadırlar. Örümcek ağını yakalamak için ağ ören bir canlıdır. Örümceklerde ağları ören ve üreten bir sistem bulunmaktadır. Örümcek ağında yapışma özelliği bulunur. Örümcek ağının kalınlığı ve büyüklüğü örümceğin çeşidine göre çeşitlilik göstermektedir.

Örümceklerin ağızlarında kıskaçlar bulunmaktadır.

Bu kıskaçlar sayesinde örümcek, ağına düşen canlıyı ısırır ve zehirler. Örümcekler besin olarak, her çeşit haşereyi tüketebilmektedirler. Örümcekler birbirlerine de saldırıda bulunabilmektedirler. Örümcekler yırtıcı hayvanlardır. Örümcekleri dişi olanları erkek örümceklerden daha iridirler. Örümceklerde çiftleşme, diğer canlılardan farklılık göstermektedir. Dişi örümcek, çiftleşme sonrası erkek örümceği sokabilmektedir. Dişi örümcekler bir çiftleşme sonrası yüzlerce yumurta bırakabilmektedirler. Örümcekler oldukça hızlı üreyen canlılardır.

Evlerde sıklıkla görülen örümcekler, evlerin belirli noktalarına ağ örerek görüntü kirliliği ve insanlarda tiksinti yaratmaktadır. Zehirli türleri insan sağlığı için oldukça zararlı olan örümcekten kurtulmak için mutlaka örümcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Örümceklerden bireysel yöntemleri deneyerek kurtulmak mümkün değildir. Profesyonel böcek ilaçlama firmaları aracılığıylaörümcek ilaçlama yaptırılmalıdır. Örümcekleri yok etmek için özel ilaçlar kullanılmalıdır. Amatör ilaçlama firmaları, yanlış ilaçlar kullanarak ilaçlama yaptırmaktadır. Bu yüzden örümcek ilaçlama yaptırmadan önce, profesyonel ilaçlama yapan firmaları araştırmanız gerekir. Doğru yöntemler ile profesyonel ilaçlama personelleri aracılığıyla yaptıracağınız örümcek ilaçlama ile yaşam alanlarınızda size rahatsızlık veren örümceklerden kısa sürede kurtulmanız mümkün olacaktır.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir